Designer Model Minimalist Multi-bulb Combination Chandelier for Living/Dining Room
This minimalist chandelier consists of an array of individual LED lights mounted through an artistic ceramic base with a mouth-blown glass diffuser. Available in a variety of colors: white or black lacquer, or plated gold,?copper or?chrome lacquer with a ceramic base in the same shade.?Ideal for installation in the living room/bedroom/dining room, etc..
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Glass,Ceramic |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Nordic |
| Light Source | ?LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15©O-30©O |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living/Dining Room/Cafes/Restaurants |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length? | Adjustable |
| Warranty | 2 Years, 45days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Designer Model Minimalist Multi-bulb Combination Chandelier for Living/Dining Room
Designer Model Minimalist Multi-bulb Combination Chandelier for Living/Dining Room
This minimalist chandelier consists of an array of individual LED lights mounted through an artistic ceramic base with a mouth-blown glass diffuser. Available in a variety of colors: white or black lacquer, or plated gold,?copper or?chrome lacquer with a ceramic base in the same shade.?Ideal for installation in the living room/bedroom/dining room, etc..
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Glass,Ceramic |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Nordic |
| Light Source | ?LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15©O-30©O |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living/Dining Room/Cafes/Restaurants |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length? | Adjustable |
| Warranty | 2 Years, 45days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Original: $2,608.99
-70%$2,608.99
$782.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This minimalist chandelier consists of an array of individual LED lights mounted through an artistic ceramic base with a mouth-blown glass diffuser. Available in a variety of colors: white or black lacquer, or plated gold,?copper or?chrome lacquer with a ceramic base in the same shade.?Ideal for installation in the living room/bedroom/dining room, etc..
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Glass,Ceramic |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Nordic |
| Light Source | ?LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15©O-30©O |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living/Dining Room/Cafes/Restaurants |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length? | Adjustable |
| Warranty | 2 Years, 45days no reason to return |
| Country of Origin | China |
















