Designer Tile Chandelier For Foyer And High Ceiling Living Room
Assembly: Chandelier comes in separate parts will need basic assembly, and professional would be highly recommended.If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will hanMLe it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Note:
* Please check the size of the chandelier?before ordering, just to ensure that it will be suitable for your room.
* Please make sure that your ceiling can support the weight and the chandelier can be properly installed before ordering.
*?Please note that this chandelier requires self-assembly. It will take some time and patience, but will be definitely worth it once it is done.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Acrylic |
| Wire Length: | Wire Adjustable(118.1") |
| Light Source: | LED |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | No (If required,contact us) |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 20©O-35©O |
| Fixture Shape | Square |
| Style | Modern |
| Maximum Compatible Wattage | 40W |
| Product Weight | 5 kg |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 2 Years 30 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Designer Tile Chandelier For Foyer And High Ceiling Living Room
Designer Tile Chandelier For Foyer And High Ceiling Living Room
Assembly: Chandelier comes in separate parts will need basic assembly, and professional would be highly recommended.If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will hanMLe it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Note:
* Please check the size of the chandelier?before ordering, just to ensure that it will be suitable for your room.
* Please make sure that your ceiling can support the weight and the chandelier can be properly installed before ordering.
*?Please note that this chandelier requires self-assembly. It will take some time and patience, but will be definitely worth it once it is done.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Acrylic |
| Wire Length: | Wire Adjustable(118.1") |
| Light Source: | LED |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | No (If required,contact us) |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 20©O-35©O |
| Fixture Shape | Square |
| Style | Modern |
| Maximum Compatible Wattage | 40W |
| Product Weight | 5 kg |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 2 Years 30 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Original: $1,203.99
-70%$1,203.99
$361.20Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Assembly: Chandelier comes in separate parts will need basic assembly, and professional would be highly recommended.If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will hanMLe it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Note:
* Please check the size of the chandelier?before ordering, just to ensure that it will be suitable for your room.
* Please make sure that your ceiling can support the weight and the chandelier can be properly installed before ordering.
*?Please note that this chandelier requires self-assembly. It will take some time and patience, but will be definitely worth it once it is done.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Acrylic |
| Wire Length: | Wire Adjustable(118.1") |
| Light Source: | LED |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | No (If required,contact us) |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 20©O-35©O |
| Fixture Shape | Square |
| Style | Modern |
| Maximum Compatible Wattage | 40W |
| Product Weight | 5 kg |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 2 Years 30 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
















