Extra Large Acrylic Spiral DNA Chandelier for High-ceiling Room
The charming chandelier features a spiral contour that is full of elegance. This chandelier features a number of spiral DNA-shaped individuals that combine to form a cluster that conceals more than 30 LED lights, providing high luminous efficiency and ample brightness. Suspended by metal wires, this chandelier is freely adjustable in size and shape and is available in two colors: classic black and luxurious gold. Extra large size - suitable for living rooms with high ceilings, staircases, villas, lofts, duplexes, etc.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Acrylic, Iron, Aluminum |
| Light Fixture Form | Tiered |
| Style? | Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15©O-30©O |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Application Scenario | staircase, villa, loft |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 2?Years, 45 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Extra Large Acrylic Spiral DNA Chandelier for High-ceiling Room
Extra Large Acrylic Spiral DNA Chandelier for High-ceiling Room
The charming chandelier features a spiral contour that is full of elegance. This chandelier features a number of spiral DNA-shaped individuals that combine to form a cluster that conceals more than 30 LED lights, providing high luminous efficiency and ample brightness. Suspended by metal wires, this chandelier is freely adjustable in size and shape and is available in two colors: classic black and luxurious gold. Extra large size - suitable for living rooms with high ceilings, staircases, villas, lofts, duplexes, etc.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Acrylic, Iron, Aluminum |
| Light Fixture Form | Tiered |
| Style? | Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15©O-30©O |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Application Scenario | staircase, villa, loft |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 2?Years, 45 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Original: $1,604.99
-70%$1,604.99
$481.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The charming chandelier features a spiral contour that is full of elegance. This chandelier features a number of spiral DNA-shaped individuals that combine to form a cluster that conceals more than 30 LED lights, providing high luminous efficiency and ample brightness. Suspended by metal wires, this chandelier is freely adjustable in size and shape and is available in two colors: classic black and luxurious gold. Extra large size - suitable for living rooms with high ceilings, staircases, villas, lofts, duplexes, etc.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Acrylic, Iron, Aluminum |
| Light Fixture Form | Tiered |
| Style? | Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15©O-30©O |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Application Scenario | staircase, villa, loft |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 2?Years, 45 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
















