Extra Large Artistic Globe Morning glory Chandelier Modern Designer Chalice Suspension Pendant Light for Dining Room/Coffee Table
This artistic ball horn chandelier, detailed texture with a strong Dutch style, ancient gold and silver also adds a sense of luxury to this lamp, the designer captures the basic texture and elegance of the glass, and sculpts it into a tulip flower pattern, opens the lamp through a flower, forming an elegant aperture, we offer a variety of sizes for this lamp, Especially suitable for decoration in cafes, restaurants, living rooms, etc., to create a high-end and elegant atmosphere.
| Voltage:? | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Glass,Metal |
| Chain Length:? | Chain Adjustable |
| Light Source:? | LED Bulb? |
| Bulb Included Or Not:? | Yes |
| Dimmable:?? | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation area:? | 15©O-35©O |
| Fixture Shape | Ball |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 2?Years??,? 45 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Extra Large Artistic Globe Morning glory Chandelier Modern Designer Chalice Suspension Pendant Light for Dining Room/Coffee Table
Extra Large Artistic Globe Morning glory Chandelier Modern Designer Chalice Suspension Pendant Light for Dining Room/Coffee Table
This artistic ball horn chandelier, detailed texture with a strong Dutch style, ancient gold and silver also adds a sense of luxury to this lamp, the designer captures the basic texture and elegance of the glass, and sculpts it into a tulip flower pattern, opens the lamp through a flower, forming an elegant aperture, we offer a variety of sizes for this lamp, Especially suitable for decoration in cafes, restaurants, living rooms, etc., to create a high-end and elegant atmosphere.
| Voltage:? | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Glass,Metal |
| Chain Length:? | Chain Adjustable |
| Light Source:? | LED Bulb? |
| Bulb Included Or Not:? | Yes |
| Dimmable:?? | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation area:? | 15©O-35©O |
| Fixture Shape | Ball |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 2?Years??,? 45 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This artistic ball horn chandelier, detailed texture with a strong Dutch style, ancient gold and silver also adds a sense of luxury to this lamp, the designer captures the basic texture and elegance of the glass, and sculpts it into a tulip flower pattern, opens the lamp through a flower, forming an elegant aperture, we offer a variety of sizes for this lamp, Especially suitable for decoration in cafes, restaurants, living rooms, etc., to create a high-end and elegant atmosphere.
| Voltage:? | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Glass,Metal |
| Chain Length:? | Chain Adjustable |
| Light Source:? | LED Bulb? |
| Bulb Included Or Not:? | Yes |
| Dimmable:?? | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation area:? | 15©O-35©O |
| Fixture Shape | Ball |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 2?Years??,? 45 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
















