Extra Large European-style Luxury Ceiling Crystal Chandelier Empire Decorative Light Fixture In Gold Finish For High-ceiling Foyer/Living Room
This golden oversized crystal chandelier is made of high quality k9 crystal chandelier with hardware, the round empire shape gives this chandelier a unique visual experience, the combination of classical and modern, the collision of elegance and majesty, all make this lamp dazzling and advanced, this lamp whether decorated in your living room, foyer,staircase,hallway? or decorated in the cafe, restaurant, can be fascinating!
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9 Crystals |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Modern |
| Light Source | E14 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15©O-40©O |
| Fixture Shape | Empire |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living/Dining Room/ Bedroom |
| Hanging Method | Stainless Steel?Chain |
| Chain Length? | Adjustable 78.7" |
| Warranty | 3?Years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Extra Large European-style Luxury Ceiling Crystal Chandelier Empire Decorative Light Fixture In Gold Finish For High-ceiling Foyer/Living Room
Extra Large European-style Luxury Ceiling Crystal Chandelier Empire Decorative Light Fixture In Gold Finish For High-ceiling Foyer/Living Room
This golden oversized crystal chandelier is made of high quality k9 crystal chandelier with hardware, the round empire shape gives this chandelier a unique visual experience, the combination of classical and modern, the collision of elegance and majesty, all make this lamp dazzling and advanced, this lamp whether decorated in your living room, foyer,staircase,hallway? or decorated in the cafe, restaurant, can be fascinating!
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9 Crystals |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Modern |
| Light Source | E14 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15©O-40©O |
| Fixture Shape | Empire |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living/Dining Room/ Bedroom |
| Hanging Method | Stainless Steel?Chain |
| Chain Length? | Adjustable 78.7" |
| Warranty | 3?Years, 90 days no reason to return |
Original: $2,873.99
-70%$2,873.99
$862.20Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This golden oversized crystal chandelier is made of high quality k9 crystal chandelier with hardware, the round empire shape gives this chandelier a unique visual experience, the combination of classical and modern, the collision of elegance and majesty, all make this lamp dazzling and advanced, this lamp whether decorated in your living room, foyer,staircase,hallway? or decorated in the cafe, restaurant, can be fascinating!
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9 Crystals |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Modern |
| Light Source | E14 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15©O-40©O |
| Fixture Shape | Empire |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living/Dining Room/ Bedroom |
| Hanging Method | Stainless Steel?Chain |
| Chain Length? | Adjustable 78.7" |
| Warranty | 3?Years, 90 days no reason to return |
















