Extra Large French CanMLe Crystal Chandelier Ceiling Art Branch Foyer/Staircase Light Fixture
French style romantic European style luxury in this canMLe crystal chandelier perfectly embodied, tassel crystal chain connected to layers of canMLes, as if a never-ending light to illuminate every corner of the home, crystal lamp arm tube with crystal pendant, but also for this lamp contributed to the elegance and fashion. Such a high-end and elegant crystal chandelier decorated in your home will surely blossom into an unparalleled charm!
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9 Crystal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Luxury |
| Light Source | E14 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable |
Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15©O-45©O |
| Fixture Shape | CanMLe |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Big Hallway/ Hotel Lobby |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length? | Adjustable , 78.7" Maximum (Support customization) |
| Warranty | 3?Years, 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Extra Large French CanMLe Crystal Chandelier Ceiling Art Branch Foyer/Staircase Light Fixture
Extra Large French CanMLe Crystal Chandelier Ceiling Art Branch Foyer/Staircase Light Fixture
French style romantic European style luxury in this canMLe crystal chandelier perfectly embodied, tassel crystal chain connected to layers of canMLes, as if a never-ending light to illuminate every corner of the home, crystal lamp arm tube with crystal pendant, but also for this lamp contributed to the elegance and fashion. Such a high-end and elegant crystal chandelier decorated in your home will surely blossom into an unparalleled charm!
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9 Crystal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Luxury |
| Light Source | E14 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable |
Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15©O-45©O |
| Fixture Shape | CanMLe |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Big Hallway/ Hotel Lobby |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length? | Adjustable , 78.7" Maximum (Support customization) |
| Warranty | 3?Years, 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Original: $1,952.99
-70%$1,952.99
$585.90Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
French style romantic European style luxury in this canMLe crystal chandelier perfectly embodied, tassel crystal chain connected to layers of canMLes, as if a never-ending light to illuminate every corner of the home, crystal lamp arm tube with crystal pendant, but also for this lamp contributed to the elegance and fashion. Such a high-end and elegant crystal chandelier decorated in your home will surely blossom into an unparalleled charm!
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9 Crystal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Luxury |
| Light Source | E14 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable |
Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15©O-45©O |
| Fixture Shape | CanMLe |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Big Hallway/ Hotel Lobby |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length? | Adjustable , 78.7" Maximum (Support customization) |
| Warranty | 3?Years, 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
















