Extra Large French-style Romantic Flower Branch Art Crystal Chandelier Multi-layers Chrome Crystal Light for Big Foyer/Staircase/Hallway
This crystal chandelier is different from the previous canMLe shape, but with the blooming lily of the valley, clear light under the crystal reflection, the flowers appear more elegant and beautiful, a piece as if in a sea of flowers, take the inspiration of nature, present the beauty of art, this unique and beautiful crystal chandelier is definitely the highlight of the decoration, whether in the home decoration of the foyer, living room, corridor, stairs. Whether it's a foyer, living room, corridor or staircase in a home, or a caf¨¦, shopping mall or restaurant in a commercial setting, it will blossom into an unparalleled beauty and become the focus of attention.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9 Crystal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Luxury |
| Light Source | E14 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15©O-45©O |
| Fixture Shape | Tiered |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Wedding/ Hall/ Hotel Lobby/ Foyer |
| Hanging Method | Ceiling |
| Chain Length? | Adjustable 78.7" |
| Warranty | 3?Years, 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Extra Large French-style Romantic Flower Branch Art Crystal Chandelier Multi-layers Chrome Crystal Light for Big Foyer/Staircase/Hallway
Extra Large French-style Romantic Flower Branch Art Crystal Chandelier Multi-layers Chrome Crystal Light for Big Foyer/Staircase/Hallway
This crystal chandelier is different from the previous canMLe shape, but with the blooming lily of the valley, clear light under the crystal reflection, the flowers appear more elegant and beautiful, a piece as if in a sea of flowers, take the inspiration of nature, present the beauty of art, this unique and beautiful crystal chandelier is definitely the highlight of the decoration, whether in the home decoration of the foyer, living room, corridor, stairs. Whether it's a foyer, living room, corridor or staircase in a home, or a caf¨¦, shopping mall or restaurant in a commercial setting, it will blossom into an unparalleled beauty and become the focus of attention.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9 Crystal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Luxury |
| Light Source | E14 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15©O-45©O |
| Fixture Shape | Tiered |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Wedding/ Hall/ Hotel Lobby/ Foyer |
| Hanging Method | Ceiling |
| Chain Length? | Adjustable 78.7" |
| Warranty | 3?Years, 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This crystal chandelier is different from the previous canMLe shape, but with the blooming lily of the valley, clear light under the crystal reflection, the flowers appear more elegant and beautiful, a piece as if in a sea of flowers, take the inspiration of nature, present the beauty of art, this unique and beautiful crystal chandelier is definitely the highlight of the decoration, whether in the home decoration of the foyer, living room, corridor, stairs. Whether it's a foyer, living room, corridor or staircase in a home, or a caf¨¦, shopping mall or restaurant in a commercial setting, it will blossom into an unparalleled beauty and become the focus of attention.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9 Crystal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Luxury |
| Light Source | E14 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15©O-45©O |
| Fixture Shape | Tiered |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Wedding/ Hall/ Hotel Lobby/ Foyer |
| Hanging Method | Ceiling |
| Chain Length? | Adjustable 78.7" |
| Warranty | 3?Years, 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
















