Extra Large Gold Multi-layers Luxury Crystal Chandelier Empire Round Light Fixture For High-ceiling Foyer/Hallway
This oversized crystal chandelier is made of high quality crystals and hardware, the round golden shape is cascading, with metal dado edge makes this lamp senior and texture, this lamp whether decorated in the foyer, stairs or commercial places can catch people's eyes, marvel at its dazzling and beautiful.
| Voltage:? | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals,?metal |
| Chain Length:? | Chain Adjustable 78.7" |
| Light Source:? | LED Bulbs |
| Bulb Included Or Not:? | Yes |
| Dimmable:?? | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area:? | 15©O-40©O |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3?Years??,? 90?days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Extra Large Gold Multi-layers Luxury Crystal Chandelier Empire Round Light Fixture For High-ceiling Foyer/Hallway
Extra Large Gold Multi-layers Luxury Crystal Chandelier Empire Round Light Fixture For High-ceiling Foyer/Hallway
This oversized crystal chandelier is made of high quality crystals and hardware, the round golden shape is cascading, with metal dado edge makes this lamp senior and texture, this lamp whether decorated in the foyer, stairs or commercial places can catch people's eyes, marvel at its dazzling and beautiful.
| Voltage:? | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals,?metal |
| Chain Length:? | Chain Adjustable 78.7" |
| Light Source:? | LED Bulbs |
| Bulb Included Or Not:? | Yes |
| Dimmable:?? | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area:? | 15©O-40©O |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3?Years??,? 90?days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Original: $2,183.99
-70%$2,183.99
$655.20Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This oversized crystal chandelier is made of high quality crystals and hardware, the round golden shape is cascading, with metal dado edge makes this lamp senior and texture, this lamp whether decorated in the foyer, stairs or commercial places can catch people's eyes, marvel at its dazzling and beautiful.
| Voltage:? | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals,?metal |
| Chain Length:? | Chain Adjustable 78.7" |
| Light Source:? | LED Bulbs |
| Bulb Included Or Not:? | Yes |
| Dimmable:?? | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area:? | 15©O-40©O |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3?Years??,? 90?days no reason to return |
| Country of Origin | China |
















