Extra Large Multi-layers Luxury Crystal Chandelier Modern Artistic Ceiling Decorative Light Fixture For Big Hallway/Foyer
This golden oversized crystal chandelier is made of high quality k9 crystal, crystal made of small flowers like blooming flowers dripping down on the branches, creative and poetic, after the lights are turned on, the golden bouquet is also symmetrical and neatly arranged, this lamp is unique and elegant, most suitable for decorating cafes, restaurants, hotels or duplexes, creating a sense of high-end beauty
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9 Crystals |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Modern |
| Light Source | E14 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15©O-40©O |
| Fixture Shape | Tiered |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living/Dining Room/ Bedroom |
| Hanging Method | Stainless Steel?Chain |
| Chain Length? | Adjustable 78.7" |
| Warranty | 3?Years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Extra Large Multi-layers Luxury Crystal Chandelier Modern Artistic Ceiling Decorative Light Fixture For Big Hallway/Foyer
Extra Large Multi-layers Luxury Crystal Chandelier Modern Artistic Ceiling Decorative Light Fixture For Big Hallway/Foyer
This golden oversized crystal chandelier is made of high quality k9 crystal, crystal made of small flowers like blooming flowers dripping down on the branches, creative and poetic, after the lights are turned on, the golden bouquet is also symmetrical and neatly arranged, this lamp is unique and elegant, most suitable for decorating cafes, restaurants, hotels or duplexes, creating a sense of high-end beauty
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9 Crystals |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Modern |
| Light Source | E14 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15©O-40©O |
| Fixture Shape | Tiered |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living/Dining Room/ Bedroom |
| Hanging Method | Stainless Steel?Chain |
| Chain Length? | Adjustable 78.7" |
| Warranty | 3?Years, 90 days no reason to return |
Original: $2,642.99
-70%$2,642.99
$792.90Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This golden oversized crystal chandelier is made of high quality k9 crystal, crystal made of small flowers like blooming flowers dripping down on the branches, creative and poetic, after the lights are turned on, the golden bouquet is also symmetrical and neatly arranged, this lamp is unique and elegant, most suitable for decorating cafes, restaurants, hotels or duplexes, creating a sense of high-end beauty
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9 Crystals |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Modern |
| Light Source | E14 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15©O-40©O |
| Fixture Shape | Tiered |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living/Dining Room/ Bedroom |
| Hanging Method | Stainless Steel?Chain |
| Chain Length? | Adjustable 78.7" |
| Warranty | 3?Years, 90 days no reason to return |
















