Extra Large New Gold Luxury Empire Crystal Chandelier Unique Designer Foyer/Hallway Light Fixture
This golden luxury crystal lamp, unique shape, classical and modern combination, fashionable and elegant, using high-quality k9 crystal with metal, shining dazzling light, this lamp whether hanging in the home decoration of the high-ceilings living room, foyer, hallway entryway ,staircaseor of the 2-story/duplex buildings or decorated in the cafe, restaurant, hotel, can create an unparalleled sense of luxury.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9 Crystal£¬Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Luxury |
| Light Source | E14 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15©O-40©O |
| Fixture Shape | Empire |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Wedding/ Hall/ Hotel Lobby/ Foyer |
| Hanging Method | Ceiling |
| Chain Length? | Adjustable 78.7" |
| Warranty | 3?Years, 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Extra Large New Gold Luxury Empire Crystal Chandelier Unique Designer Foyer/Hallway Light Fixture
Extra Large New Gold Luxury Empire Crystal Chandelier Unique Designer Foyer/Hallway Light Fixture
This golden luxury crystal lamp, unique shape, classical and modern combination, fashionable and elegant, using high-quality k9 crystal with metal, shining dazzling light, this lamp whether hanging in the home decoration of the high-ceilings living room, foyer, hallway entryway ,staircaseor of the 2-story/duplex buildings or decorated in the cafe, restaurant, hotel, can create an unparalleled sense of luxury.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9 Crystal£¬Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Luxury |
| Light Source | E14 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15©O-40©O |
| Fixture Shape | Empire |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Wedding/ Hall/ Hotel Lobby/ Foyer |
| Hanging Method | Ceiling |
| Chain Length? | Adjustable 78.7" |
| Warranty | 3?Years, 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Original: $1,837.99
-70%$1,837.99
$551.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This golden luxury crystal lamp, unique shape, classical and modern combination, fashionable and elegant, using high-quality k9 crystal with metal, shining dazzling light, this lamp whether hanging in the home decoration of the high-ceilings living room, foyer, hallway entryway ,staircaseor of the 2-story/duplex buildings or decorated in the cafe, restaurant, hotel, can create an unparalleled sense of luxury.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9 Crystal£¬Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Luxury |
| Light Source | E14 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15©O-40©O |
| Fixture Shape | Empire |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Wedding/ Hall/ Hotel Lobby/ Foyer |
| Hanging Method | Ceiling |
| Chain Length? | Adjustable 78.7" |
| Warranty | 3?Years, 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
















