Gemstone Branch Chandelier with Artistic Design for Bedroom or Living Room
Enhance any room in your home with our Creative Design Gemstone Branch Chandelier. The all-copper branch-shaped lamp body and hand-made glass stones make for a truly unique Art Deco design. Perfect for bedrooms, living rooms, dining rooms, and even offices. Bring a touch of luxury to any space.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Glass , Metal |
| Chain Length: | Chain Adjustable 78.7" |
| Light Source: | G9 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation area: | Over 35㎡ |
| Fixture Style | Gemstone/Branch |
| Hanging Method | Hanging |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
















Gemstone Branch Chandelier with Artistic Design for Bedroom or Living Room
Gemstone Branch Chandelier with Artistic Design for Bedroom or Living Room
Enhance any room in your home with our Creative Design Gemstone Branch Chandelier. The all-copper branch-shaped lamp body and hand-made glass stones make for a truly unique Art Deco design. Perfect for bedrooms, living rooms, dining rooms, and even offices. Bring a touch of luxury to any space.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Glass , Metal |
| Chain Length: | Chain Adjustable 78.7" |
| Light Source: | G9 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation area: | Over 35㎡ |
| Fixture Style | Gemstone/Branch |
| Hanging Method | Hanging |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
Original: $1,900.00
-70%$1,900.00
$570.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Enhance any room in your home with our Creative Design Gemstone Branch Chandelier. The all-copper branch-shaped lamp body and hand-made glass stones make for a truly unique Art Deco design. Perfect for bedrooms, living rooms, dining rooms, and even offices. Bring a touch of luxury to any space.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Glass , Metal |
| Chain Length: | Chain Adjustable 78.7" |
| Light Source: | G9 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation area: | Over 35㎡ |
| Fixture Style | Gemstone/Branch |
| Hanging Method | Hanging |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
















