Italian Modern Light Luxury Round Crystal Chandelier Decorative Light Fixture for Living Room/Dining Room
This round light luxury crystal chandelier symbolizes completeness. With blue or gold crystals neatly arranged to form a graceful circle of light, this chandelier creates a premium and sophisticated atmosphere whether it is decorated in the living room or dining room.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystal ,Metal |
| Wire Length: | Adjustable |
| Light Source: | LED |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation area: | 15㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Hanging Method | Chain 78.7" |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
| Style |
Modern |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns













Italian Modern Light Luxury Round Crystal Chandelier Decorative Light Fixture for Living Room/Dining Room
Italian Modern Light Luxury Round Crystal Chandelier Decorative Light Fixture for Living Room/Dining Room
This round light luxury crystal chandelier symbolizes completeness. With blue or gold crystals neatly arranged to form a graceful circle of light, this chandelier creates a premium and sophisticated atmosphere whether it is decorated in the living room or dining room.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystal ,Metal |
| Wire Length: | Adjustable |
| Light Source: | LED |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation area: | 15㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Hanging Method | Chain 78.7" |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
| Style |
Modern |
Original: $1,799.00
-70%$1,799.00
$539.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This round light luxury crystal chandelier symbolizes completeness. With blue or gold crystals neatly arranged to form a graceful circle of light, this chandelier creates a premium and sophisticated atmosphere whether it is decorated in the living room or dining room.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystal ,Metal |
| Wire Length: | Adjustable |
| Light Source: | LED |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation area: | 15㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Hanging Method | Chain 78.7" |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
| Style |
Modern |
















