Italian Modern Light Luxury Round/Wavy Crystal Chandelier Decorative Light Fixture For Living Room/Dining Room
Add a unique and modern charm to your home with this Italian Light Luxury Crystal Chandelier. Made from high-quality crystal and stainless steel, this curved light fixture offers an agile aesthetic. Perfect for living rooms, dining rooms, and anywhere else in the home, this chandelier adds a touch of glamour no matter if the light is turned on or off.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal, Stainless Steel |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15©O-30©O |
| Fixture Shape | Rectangle |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Dining Room/Kitchen Island |
| Hanging Method | Chain 78.7" |
| Wire Length? | Adjustable , 118.1" Maximum (Support customization) |
| Warranty | 3?Years,?90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Italian Modern Light Luxury Round/Wavy Crystal Chandelier Decorative Light Fixture For Living Room/Dining Room
Italian Modern Light Luxury Round/Wavy Crystal Chandelier Decorative Light Fixture For Living Room/Dining Room
Add a unique and modern charm to your home with this Italian Light Luxury Crystal Chandelier. Made from high-quality crystal and stainless steel, this curved light fixture offers an agile aesthetic. Perfect for living rooms, dining rooms, and anywhere else in the home, this chandelier adds a touch of glamour no matter if the light is turned on or off.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal, Stainless Steel |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15©O-30©O |
| Fixture Shape | Rectangle |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Dining Room/Kitchen Island |
| Hanging Method | Chain 78.7" |
| Wire Length? | Adjustable , 118.1" Maximum (Support customization) |
| Warranty | 3?Years,?90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add a unique and modern charm to your home with this Italian Light Luxury Crystal Chandelier. Made from high-quality crystal and stainless steel, this curved light fixture offers an agile aesthetic. Perfect for living rooms, dining rooms, and anywhere else in the home, this chandelier adds a touch of glamour no matter if the light is turned on or off.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal, Stainless Steel |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15©O-30©O |
| Fixture Shape | Rectangle |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Dining Room/Kitchen Island |
| Hanging Method | Chain 78.7" |
| Wire Length? | Adjustable , 118.1" Maximum (Support customization) |
| Warranty | 3?Years,?90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
















