Light Luxury Round/Oval Spliced Crystal Chandelier for Living/Dining Room/Kitchen Island
Illuminate your space with elegance and glamour with our Light Luxury Round/Oval Spliced Crystal Chandelier. Perfect for living, dining, and kitchen areas, this chandelier features stunning crystal accents that will add a touch of luxury to any room. Let the light shine through and create a warm, inviting atmosphere for all to enjoy.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal, Stainless steel |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Luxury |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 10©O-25©O |
| Fixture Shape | Tiered |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/?Dining Room/Kitchen Island |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length? | Adjustable 118.1" |
| Warranty | 3?Years,?90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Light Luxury Round/Oval Spliced Crystal Chandelier for Living/Dining Room/Kitchen Island
Light Luxury Round/Oval Spliced Crystal Chandelier for Living/Dining Room/Kitchen Island
Illuminate your space with elegance and glamour with our Light Luxury Round/Oval Spliced Crystal Chandelier. Perfect for living, dining, and kitchen areas, this chandelier features stunning crystal accents that will add a touch of luxury to any room. Let the light shine through and create a warm, inviting atmosphere for all to enjoy.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal, Stainless steel |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Luxury |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 10©O-25©O |
| Fixture Shape | Tiered |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/?Dining Room/Kitchen Island |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length? | Adjustable 118.1" |
| Warranty | 3?Years,?90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Illuminate your space with elegance and glamour with our Light Luxury Round/Oval Spliced Crystal Chandelier. Perfect for living, dining, and kitchen areas, this chandelier features stunning crystal accents that will add a touch of luxury to any room. Let the light shine through and create a warm, inviting atmosphere for all to enjoy.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal, Stainless steel |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Luxury |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 10©O-25©O |
| Fixture Shape | Tiered |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/?Dining Room/Kitchen Island |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length? | Adjustable 118.1" |
| Warranty | 3?Years,?90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
















