Light Luxury Round /Rectangular Crystal Chandelier for Living/Dining Room/Bedroom
The whole light body is made of K9 crystals and metal. It is designed into a modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not. This beautiful combination of modern design and classic materials ensures lasting style and superior durability.
| Voltage:? | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 crystals, metal |
| Chain Length:? | Adjustable(78.7") |
| Light Source:? | LED Bulb, E14 |
| Bulb Included Or Not:? | Yes |
| Dimmable:?? | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation area:? | 10©O-45©O |
| Fixture Shape | Round,Rectangle |
| Hanging Method | Chain |
| Warranty | 3 Years??,? 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Note:
* Please check the?size of the chandelier?before ordering, just to ensure that it will be suitable for your room.
*?Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will hanMLe it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.?
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Light Luxury Round /Rectangular Crystal Chandelier for Living/Dining Room/Bedroom
Light Luxury Round /Rectangular Crystal Chandelier for Living/Dining Room/Bedroom
The whole light body is made of K9 crystals and metal. It is designed into a modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not. This beautiful combination of modern design and classic materials ensures lasting style and superior durability.
| Voltage:? | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 crystals, metal |
| Chain Length:? | Adjustable(78.7") |
| Light Source:? | LED Bulb, E14 |
| Bulb Included Or Not:? | Yes |
| Dimmable:?? | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation area:? | 10©O-45©O |
| Fixture Shape | Round,Rectangle |
| Hanging Method | Chain |
| Warranty | 3 Years??,? 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Note:
* Please check the?size of the chandelier?before ordering, just to ensure that it will be suitable for your room.
*?Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will hanMLe it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.?
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The whole light body is made of K9 crystals and metal. It is designed into a modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not. This beautiful combination of modern design and classic materials ensures lasting style and superior durability.
| Voltage:? | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 crystals, metal |
| Chain Length:? | Adjustable(78.7") |
| Light Source:? | LED Bulb, E14 |
| Bulb Included Or Not:? | Yes |
| Dimmable:?? | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation area:? | 10©O-45©O |
| Fixture Shape | Round,Rectangle |
| Hanging Method | Chain |
| Warranty | 3 Years??,? 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Note:
* Please check the?size of the chandelier?before ordering, just to ensure that it will be suitable for your room.
*?Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will hanMLe it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.?
















