Light Luxury Round Tiered Crystal Chandelier for Living Room/Bedroom
This luxurious round chandelier is designed with tiers of high-quality crystal glass that create a stunning light show when illuminated. Perfect for glamorizing hallways, lounges and bedrooms, it's the perfect way to bring a touch of elegance to any space.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Metal , Crystal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 10㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Round,Tiered |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length | Adjustable 78.7" |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






Light Luxury Round Tiered Crystal Chandelier for Living Room/Bedroom
Light Luxury Round Tiered Crystal Chandelier for Living Room/Bedroom
This luxurious round chandelier is designed with tiers of high-quality crystal glass that create a stunning light show when illuminated. Perfect for glamorizing hallways, lounges and bedrooms, it's the perfect way to bring a touch of elegance to any space.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Metal , Crystal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 10㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Round,Tiered |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length | Adjustable 78.7" |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
Original: $1,129.00
-70%$1,129.00
$338.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This luxurious round chandelier is designed with tiers of high-quality crystal glass that create a stunning light show when illuminated. Perfect for glamorizing hallways, lounges and bedrooms, it's the perfect way to bring a touch of elegance to any space.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Metal , Crystal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 10㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Round,Tiered |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length | Adjustable 78.7" |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
















