Light Luxury Two-Layered Round/Oval Crystal Chandelier for Living/Dining Room/Kitchen Island
Enhance the elegance of your home with this Light Luxury Two-Layered Round/Oval Crystal Chandelier. Its luxurious design and sparkling crystals will add a touch of glamour to any living, dining, or kitchen space. Elevate your decor with the perfect balance of modern sophistication and timeless beauty.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal, Stainless steel |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Luxury |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 10©O-25©O |
| Fixture Shape | Round/Oval |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/?Dining Room/Kitchen Island |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length? | Adjustable 118.1" |
| Warranty | 3?Years,?90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Light Luxury Two-Layered Round/Oval Crystal Chandelier for Living/Dining Room/Kitchen Island
Light Luxury Two-Layered Round/Oval Crystal Chandelier for Living/Dining Room/Kitchen Island
Enhance the elegance of your home with this Light Luxury Two-Layered Round/Oval Crystal Chandelier. Its luxurious design and sparkling crystals will add a touch of glamour to any living, dining, or kitchen space. Elevate your decor with the perfect balance of modern sophistication and timeless beauty.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal, Stainless steel |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Luxury |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 10©O-25©O |
| Fixture Shape | Round/Oval |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/?Dining Room/Kitchen Island |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length? | Adjustable 118.1" |
| Warranty | 3?Years,?90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Enhance the elegance of your home with this Light Luxury Two-Layered Round/Oval Crystal Chandelier. Its luxurious design and sparkling crystals will add a touch of glamour to any living, dining, or kitchen space. Elevate your decor with the perfect balance of modern sophistication and timeless beauty.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal, Stainless steel |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Luxury |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 10©O-25©O |
| Fixture Shape | Round/Oval |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/?Dining Room/Kitchen Island |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length? | Adjustable 118.1" |
| Warranty | 3?Years,?90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
















