Luxury 1/2-Tier Round/Rectangular Gold Finish Crystal Chandelier for Living Room/Bedroom
Elevate the elegance of your living room or bedroom with our Luxury Crystal Chandelier. Expertly crafted from top-quality crystal and stainless steel, this lamp brings a touch of luxury to any wide space. Choose from various sizes, shapes, and finishes to create a bespoke lighting experience.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal, Stainless Steel |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Modern |
| Light Source | E14 |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15㎡-35㎡ |
| Fixture Shape | Round/Rectangle |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living/Dining Room/Bedroom |
| Hanging Method | Wire |
| Chain Length | Adjustable 78.7" |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns











Luxury 1/2-Tier Round/Rectangular Gold Finish Crystal Chandelier for Living Room/Bedroom
Luxury 1/2-Tier Round/Rectangular Gold Finish Crystal Chandelier for Living Room/Bedroom
Elevate the elegance of your living room or bedroom with our Luxury Crystal Chandelier. Expertly crafted from top-quality crystal and stainless steel, this lamp brings a touch of luxury to any wide space. Choose from various sizes, shapes, and finishes to create a bespoke lighting experience.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal, Stainless Steel |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Modern |
| Light Source | E14 |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15㎡-35㎡ |
| Fixture Shape | Round/Rectangle |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living/Dining Room/Bedroom |
| Hanging Method | Wire |
| Chain Length | Adjustable 78.7" |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
Original: $1,099.00
-70%$1,099.00
$329.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Elevate the elegance of your living room or bedroom with our Luxury Crystal Chandelier. Expertly crafted from top-quality crystal and stainless steel, this lamp brings a touch of luxury to any wide space. Choose from various sizes, shapes, and finishes to create a bespoke lighting experience.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal, Stainless Steel |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Modern |
| Light Source | E14 |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15㎡-35㎡ |
| Fixture Shape | Round/Rectangle |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living/Dining Room/Bedroom |
| Hanging Method | Wire |
| Chain Length | Adjustable 78.7" |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
















