Luxury Empire CanMLe Crystal Multi-tiered Chandelier in Gold Finish for Foyer/Living Room/Staircase/Villa
This Luxury Empire CanMLe Crystal multi-tiered chandelier brings an elegant, eye-catching layer of shine to any space. Crafted with high-quality copper material and K9 crystals, its gold finish creates a luxurious atmosphere, perfect for entryways, living rooms, villas, and stairways.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9 Crystal, Copper |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Luxury |
| Light Source | E14 |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable |
Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15©O-45©O |
| Fixture Shape | CanMLe |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Big Hallway/ Hotel Lobby |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length? | Adjustable |
| Warranty | 2?Years, 45 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Luxury Empire CanMLe Crystal Multi-tiered Chandelier in Gold Finish for Foyer/Living Room/Staircase/Villa
Luxury Empire CanMLe Crystal Multi-tiered Chandelier in Gold Finish for Foyer/Living Room/Staircase/Villa
This Luxury Empire CanMLe Crystal multi-tiered chandelier brings an elegant, eye-catching layer of shine to any space. Crafted with high-quality copper material and K9 crystals, its gold finish creates a luxurious atmosphere, perfect for entryways, living rooms, villas, and stairways.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9 Crystal, Copper |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Luxury |
| Light Source | E14 |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable |
Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15©O-45©O |
| Fixture Shape | CanMLe |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Big Hallway/ Hotel Lobby |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length? | Adjustable |
| Warranty | 2?Years, 45 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Original: $2,183.99
-70%$2,183.99
$655.20Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Luxury Empire CanMLe Crystal multi-tiered chandelier brings an elegant, eye-catching layer of shine to any space. Crafted with high-quality copper material and K9 crystals, its gold finish creates a luxurious atmosphere, perfect for entryways, living rooms, villas, and stairways.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9 Crystal, Copper |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Luxury |
| Light Source | E14 |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable |
Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15©O-45©O |
| Fixture Shape | CanMLe |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Big Hallway/ Hotel Lobby |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length? | Adjustable |
| Warranty | 2?Years, 45 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
















