Luxury Modern Empire Crystal Chandelier for Foyer /Entryway/ Living Room
This?empire light fixture is designed with superior quality and hand-picked K9 crystals which make the room extremely glittering and shinning. It is far more stunning than the picture. This chandelier could light up your room extremely and widely creates a superior and high classy rich perfect atmosphere for foyer or entryway.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9 Crystal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Modern |
| Light Source | G9 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15©O-30©O |
| Fixture Shape | Round |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Bedroom |
| Hardwired Or Plugin? | Flush Mount |
| Wire Length? | Wire Adjustable , 118.1" Maximum (Support customization) |
| Warranty | 3?Years,?90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Luxury Modern Empire Crystal Chandelier for Foyer /Entryway/ Living Room
Luxury Modern Empire Crystal Chandelier for Foyer /Entryway/ Living Room
This?empire light fixture is designed with superior quality and hand-picked K9 crystals which make the room extremely glittering and shinning. It is far more stunning than the picture. This chandelier could light up your room extremely and widely creates a superior and high classy rich perfect atmosphere for foyer or entryway.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9 Crystal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Modern |
| Light Source | G9 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15©O-30©O |
| Fixture Shape | Round |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Bedroom |
| Hardwired Or Plugin? | Flush Mount |
| Wire Length? | Wire Adjustable , 118.1" Maximum (Support customization) |
| Warranty | 3?Years,?90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This?empire light fixture is designed with superior quality and hand-picked K9 crystals which make the room extremely glittering and shinning. It is far more stunning than the picture. This chandelier could light up your room extremely and widely creates a superior and high classy rich perfect atmosphere for foyer or entryway.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9 Crystal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Modern |
| Light Source | G9 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15©O-30©O |
| Fixture Shape | Round |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Bedroom |
| Hardwired Or Plugin? | Flush Mount |
| Wire Length? | Wire Adjustable , 118.1" Maximum (Support customization) |
| Warranty | 3?Years,?90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
















