Luxury Rectangle Crystal Chandelier for Dining Room/Kitchen Island
Note:
* Please check the?size of the chandelier?before ordering, just to ensure that it will be suitable for your room.
*?Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will hanMLe it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.?

| Voltage:? | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals, Metal |
| Wire?Length:? | Adjustable118.1" |
| Light Source:? | E14 LED Bulb? |
| Bulb Included Or Not:? | Yes |
| Dimmable:?? | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area:? | 10©O-30©O |
| Fixture Shape | rectangle |
| Style | Modern |
| Maximum Compatible Wattage | 40W |
| Product Weight | 15 kg |
| Hanging Method | Stainless Steel Wire |
| Warranty | 3?Years,?90?days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Luxury Rectangle Crystal Chandelier for Dining Room/Kitchen Island
Luxury Rectangle Crystal Chandelier for Dining Room/Kitchen Island
Note:
* Please check the?size of the chandelier?before ordering, just to ensure that it will be suitable for your room.
*?Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will hanMLe it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.?

| Voltage:? | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals, Metal |
| Wire?Length:? | Adjustable118.1" |
| Light Source:? | E14 LED Bulb? |
| Bulb Included Or Not:? | Yes |
| Dimmable:?? | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area:? | 10©O-30©O |
| Fixture Shape | rectangle |
| Style | Modern |
| Maximum Compatible Wattage | 40W |
| Product Weight | 15 kg |
| Hanging Method | Stainless Steel Wire |
| Warranty | 3?Years,?90?days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Original: $1,723.99
-70%$1,723.99
$517.20Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Note:
* Please check the?size of the chandelier?before ordering, just to ensure that it will be suitable for your room.
*?Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will hanMLe it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.?

| Voltage:? | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals, Metal |
| Wire?Length:? | Adjustable118.1" |
| Light Source:? | E14 LED Bulb? |
| Bulb Included Or Not:? | Yes |
| Dimmable:?? | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area:? | 10©O-30©O |
| Fixture Shape | rectangle |
| Style | Modern |
| Maximum Compatible Wattage | 40W |
| Product Weight | 15 kg |
| Hanging Method | Stainless Steel Wire |
| Warranty | 3?Years,?90?days no reason to return |
| Country of Origin | China |
















