Mid-Century Modern Pink/Transparent Glass Cascading Spiral Chandelier
This beautiful chandelier features hand-blown pink glass components arranged in a downward spiral on a chromed structure in the iconic ¡°triedri¡±spiral?shape.
| Voltage:? | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Glass, Chrome |
| Size: | H39.38'' (100 cm)?D14.97'' (38 cm) |
| Light Source:? | LED Bulb, E14 *8 |
| Bulb Included Or Not:? | Yes |
| Dimmable:?? | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation area:? | 15-20m? |
| Fixture Shape | Spiral |
| Wire Length |
Adujustable 50cm (19.5'') |
| Warranty | 3 Years??,? 45 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Mid-Century Modern Pink/Transparent Glass Cascading Spiral Chandelier
Mid-Century Modern Pink/Transparent Glass Cascading Spiral Chandelier
This beautiful chandelier features hand-blown pink glass components arranged in a downward spiral on a chromed structure in the iconic ¡°triedri¡±spiral?shape.
| Voltage:? | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Glass, Chrome |
| Size: | H39.38'' (100 cm)?D14.97'' (38 cm) |
| Light Source:? | LED Bulb, E14 *8 |
| Bulb Included Or Not:? | Yes |
| Dimmable:?? | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation area:? | 15-20m? |
| Fixture Shape | Spiral |
| Wire Length |
Adujustable 50cm (19.5'') |
| Warranty | 3 Years??,? 45 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Original: $1,792.99
-70%$1,792.99
$537.90Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This beautiful chandelier features hand-blown pink glass components arranged in a downward spiral on a chromed structure in the iconic ¡°triedri¡±spiral?shape.
| Voltage:? | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Glass, Chrome |
| Size: | H39.38'' (100 cm)?D14.97'' (38 cm) |
| Light Source:? | LED Bulb, E14 *8 |
| Bulb Included Or Not:? | Yes |
| Dimmable:?? | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation area:? | 15-20m? |
| Fixture Shape | Spiral |
| Wire Length |
Adujustable 50cm (19.5'') |
| Warranty | 3 Years??,? 45 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
















