Modern Art Design 5/6-Light Modern Branch Modeling Chandelier in White/Black
Upgrade your d¨¦cor with this modern chandelier. Designed with a unique branch-like modeling and available in two distinct colors, this 5/6-light chandelier adds a touch of contemporary elegance to any space. Perfect for modern d¨¦cor, it will add a comfortable and sophisticated atmosphere to your home.
| Voltage | 110V-120V/220V-240V |
| Material | Metal,Wood |
| Fixture Design | Modern Style |
| Canopy | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Adjustable Length | Yes(78.7") |
| Light Direction | Ambient |
| Bulb Base | LED(Included) |
| Dimmable? | Yes |
| Bulb Wattage | 5W |
| Hanging Method | Chain |
| Product Warranty? | Yes? |
| Warranty Length | 3?Years, 90 days no reason to teturn |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Modern Art Design 5/6-Light Modern Branch Modeling Chandelier in White/Black
Modern Art Design 5/6-Light Modern Branch Modeling Chandelier in White/Black
Upgrade your d¨¦cor with this modern chandelier. Designed with a unique branch-like modeling and available in two distinct colors, this 5/6-light chandelier adds a touch of contemporary elegance to any space. Perfect for modern d¨¦cor, it will add a comfortable and sophisticated atmosphere to your home.
| Voltage | 110V-120V/220V-240V |
| Material | Metal,Wood |
| Fixture Design | Modern Style |
| Canopy | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Adjustable Length | Yes(78.7") |
| Light Direction | Ambient |
| Bulb Base | LED(Included) |
| Dimmable? | Yes |
| Bulb Wattage | 5W |
| Hanging Method | Chain |
| Product Warranty? | Yes? |
| Warranty Length | 3?Years, 90 days no reason to teturn |
Original: $1,705.99
-70%$1,705.99
$511.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Upgrade your d¨¦cor with this modern chandelier. Designed with a unique branch-like modeling and available in two distinct colors, this 5/6-light chandelier adds a touch of contemporary elegance to any space. Perfect for modern d¨¦cor, it will add a comfortable and sophisticated atmosphere to your home.
| Voltage | 110V-120V/220V-240V |
| Material | Metal,Wood |
| Fixture Design | Modern Style |
| Canopy | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Adjustable Length | Yes(78.7") |
| Light Direction | Ambient |
| Bulb Base | LED(Included) |
| Dimmable? | Yes |
| Bulb Wattage | 5W |
| Hanging Method | Chain |
| Product Warranty? | Yes? |
| Warranty Length | 3?Years, 90 days no reason to teturn |
















