Modern Floating Acrylic Fish Chandelier for Staircase/Foyer/Living Room
Introducing our Modern Floating Acrylic Fish Chandelier, perfect for adding a touch of elegance and sophistication to your staircase, foyer, or living room. Made with high-quality materials, this chandelier boasts a unique design that will surely catch the eye. Elevate your space with this stunning piece that is both modern and stylish.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Acrylic, Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Bulb Wattage | 5W |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 20㎡-40㎡ |
| Fixture Shape | Tiered |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Staircase/Foyer/Living Room |
| Hanging Method | Wires/Ceiling |
| Chain Length | Adjustable 118.1"Maximum (Support customization) |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



Modern Floating Acrylic Fish Chandelier for Staircase/Foyer/Living Room
Modern Floating Acrylic Fish Chandelier for Staircase/Foyer/Living Room
Introducing our Modern Floating Acrylic Fish Chandelier, perfect for adding a touch of elegance and sophistication to your staircase, foyer, or living room. Made with high-quality materials, this chandelier boasts a unique design that will surely catch the eye. Elevate your space with this stunning piece that is both modern and stylish.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Acrylic, Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Bulb Wattage | 5W |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 20㎡-40㎡ |
| Fixture Shape | Tiered |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Staircase/Foyer/Living Room |
| Hanging Method | Wires/Ceiling |
| Chain Length | Adjustable 118.1"Maximum (Support customization) |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
Original: $2,339.00
-70%$2,339.00
$701.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Introducing our Modern Floating Acrylic Fish Chandelier, perfect for adding a touch of elegance and sophistication to your staircase, foyer, or living room. Made with high-quality materials, this chandelier boasts a unique design that will surely catch the eye. Elevate your space with this stunning piece that is both modern and stylish.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Acrylic, Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Bulb Wattage | 5W |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 20㎡-40㎡ |
| Fixture Shape | Tiered |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Staircase/Foyer/Living Room |
| Hanging Method | Wires/Ceiling |
| Chain Length | Adjustable 118.1"Maximum (Support customization) |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
















