Modern Ring Crystal Chandelier for Dining Room
Modern Layered Ring Crystal Chandelier for Dining Room has creative design and superior quality and hand-picked K9 crystals which make the room extremely glittering and shinning. This modern interior decoration with the rich luxury of this chandelier lends golden warmth. It is heavily accentuated with clear, faceted crystals. It is far more stunning than the picture. This ceiling light could create a different modern and simple style in your living room, bars, etc.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9 Crystal, Stainless Steel |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15㎡-35㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Entryway/ Big Hallway |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length | Adjustable |
| Warranty | 2 Years, 30 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Modern Ring Crystal Chandelier for Dining Room
Modern Ring Crystal Chandelier for Dining Room
Modern Layered Ring Crystal Chandelier for Dining Room has creative design and superior quality and hand-picked K9 crystals which make the room extremely glittering and shinning. This modern interior decoration with the rich luxury of this chandelier lends golden warmth. It is heavily accentuated with clear, faceted crystals. It is far more stunning than the picture. This ceiling light could create a different modern and simple style in your living room, bars, etc.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9 Crystal, Stainless Steel |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15㎡-35㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Entryway/ Big Hallway |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length | Adjustable |
| Warranty | 2 Years, 30 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Original: $1,998.00
-70%$1,998.00
$599.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Modern Layered Ring Crystal Chandelier for Dining Room has creative design and superior quality and hand-picked K9 crystals which make the room extremely glittering and shinning. This modern interior decoration with the rich luxury of this chandelier lends golden warmth. It is heavily accentuated with clear, faceted crystals. It is far more stunning than the picture. This ceiling light could create a different modern and simple style in your living room, bars, etc.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9 Crystal, Stainless Steel |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15㎡-35㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Entryway/ Big Hallway |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length | Adjustable |
| Warranty | 2 Years, 30 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
















