Modern Light Luxury Art Design Butterfly Multi-tiered Round Ctystal Chandelier with Golden Flowers for Living Room/Staircase/Foyer
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal, Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Luxury |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 10©O-40©O |
| Fixture Shape | Honeycomb |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Entryway/Foyer/Staircase |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length? | Adjustable |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Modern Light Luxury Art Design Butterfly Multi-tiered Round Ctystal Chandelier with Golden Flowers for Living Room/Staircase/Foyer
Modern Light Luxury Art Design Butterfly Multi-tiered Round Ctystal Chandelier with Golden Flowers for Living Room/Staircase/Foyer
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal, Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Luxury |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 10©O-40©O |
| Fixture Shape | Honeycomb |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Entryway/Foyer/Staircase |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length? | Adjustable |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal, Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Luxury |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 10©O-40©O |
| Fixture Shape | Honeycomb |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Entryway/Foyer/Staircase |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length? | Adjustable |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
















