Modern Light Luxury Crystal Chandelier Nordic Designer Round/Rectangle Sump Light Fixture For Dining Room/Living Room/Staircase
Smoke gray metal and clear light crystal is absolutely the most suitable match, both low-key and high-class, multi-headed shining crystal icicle is like a starry sky in the dazzling light, this chandelier we provide round and rectangular chassis, whether decorating the dining room or living room or stairs can provide a high-class and comfortable aesthetic.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal,Stainless Steel |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 20©O-50©O |
| Fixture Shape | Unique |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Staircase/Foyer/Hallway/Entryway |
| Hanging Method | Chain |
| Wire Length? | Adjustable , 118.1" Maximum (Support customization) |
| Warranty | 2 Years, 45 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Modern Light Luxury Crystal Chandelier Nordic Designer Round/Rectangle Sump Light Fixture For Dining Room/Living Room/Staircase
Modern Light Luxury Crystal Chandelier Nordic Designer Round/Rectangle Sump Light Fixture For Dining Room/Living Room/Staircase
Smoke gray metal and clear light crystal is absolutely the most suitable match, both low-key and high-class, multi-headed shining crystal icicle is like a starry sky in the dazzling light, this chandelier we provide round and rectangular chassis, whether decorating the dining room or living room or stairs can provide a high-class and comfortable aesthetic.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal,Stainless Steel |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 20©O-50©O |
| Fixture Shape | Unique |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Staircase/Foyer/Hallway/Entryway |
| Hanging Method | Chain |
| Wire Length? | Adjustable , 118.1" Maximum (Support customization) |
| Warranty | 2 Years, 45 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Original: $1,953.99
-70%$1,953.99
$586.20Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Smoke gray metal and clear light crystal is absolutely the most suitable match, both low-key and high-class, multi-headed shining crystal icicle is like a starry sky in the dazzling light, this chandelier we provide round and rectangular chassis, whether decorating the dining room or living room or stairs can provide a high-class and comfortable aesthetic.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal,Stainless Steel |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 20©O-50©O |
| Fixture Shape | Unique |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Staircase/Foyer/Hallway/Entryway |
| Hanging Method | Chain |
| Wire Length? | Adjustable , 118.1" Maximum (Support customization) |
| Warranty | 2 Years, 45 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
















