Modern Light Luxury Trendy Layers Crystal Pendant Chandelier for Living Room/Bedroom
This chandelier features a stainless steel frame with a gold finish round stainless steel structure trimmed with neatly arranged rods that add a casual feel to the overall orderliness and moderate light that illuminates the entire space. As a home decor, its appearance offers a unique dazzling and shining luster for a variety of rooms, such as bedrooms,living room,dining room,hallway.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal, Stainless Steel |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 8㎡-20㎡ |
| Fixture Shape | Tiered |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living/Dining Room |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns








Modern Light Luxury Trendy Layers Crystal Pendant Chandelier for Living Room/Bedroom
Modern Light Luxury Trendy Layers Crystal Pendant Chandelier for Living Room/Bedroom
This chandelier features a stainless steel frame with a gold finish round stainless steel structure trimmed with neatly arranged rods that add a casual feel to the overall orderliness and moderate light that illuminates the entire space. As a home decor, its appearance offers a unique dazzling and shining luster for a variety of rooms, such as bedrooms,living room,dining room,hallway.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal, Stainless Steel |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 8㎡-20㎡ |
| Fixture Shape | Tiered |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living/Dining Room |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
Original: $1,213.00
-70%$1,213.00
$363.90Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This chandelier features a stainless steel frame with a gold finish round stainless steel structure trimmed with neatly arranged rods that add a casual feel to the overall orderliness and moderate light that illuminates the entire space. As a home decor, its appearance offers a unique dazzling and shining luster for a variety of rooms, such as bedrooms,living room,dining room,hallway.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal, Stainless Steel |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 8㎡-20㎡ |
| Fixture Shape | Tiered |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living/Dining Room |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
















