Modern Prismatic Round Crystal Chandelier for Living Room/Bedroom
| Voltage:? | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals,Metal |
| Wire?Length:? | Wire Adjustable(118.1") |
| Light Source:? | LED Bulb,E14 |
| Bulb Included Or Not:? | Yes |
| Dimmable:?? | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area:? | 10©O-25©O |
| Fixture Shape | Round |
| Product Weight | 27KG |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years,? 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
The whole light body is made of high-quality K9 crystal and electroplating metal. It is designed into a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Assembly: The lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will hanMLe it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Modern Prismatic Round Crystal Chandelier for Living Room/Bedroom
Modern Prismatic Round Crystal Chandelier for Living Room/Bedroom
| Voltage:? | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals,Metal |
| Wire?Length:? | Wire Adjustable(118.1") |
| Light Source:? | LED Bulb,E14 |
| Bulb Included Or Not:? | Yes |
| Dimmable:?? | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area:? | 10©O-25©O |
| Fixture Shape | Round |
| Product Weight | 27KG |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years,? 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
The whole light body is made of high-quality K9 crystal and electroplating metal. It is designed into a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Assembly: The lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will hanMLe it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Voltage:? | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals,Metal |
| Wire?Length:? | Wire Adjustable(118.1") |
| Light Source:? | LED Bulb,E14 |
| Bulb Included Or Not:? | Yes |
| Dimmable:?? | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area:? | 10©O-25©O |
| Fixture Shape | Round |
| Product Weight | 27KG |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years,? 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
The whole light body is made of high-quality K9 crystal and electroplating metal. It is designed into a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Assembly: The lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will hanMLe it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
















