Modern Rectangle Metal Light Chandelier in Chrome Finish
Expertly crafted with a sleek chrome finish, the Modern Rectangle Metal Light Chandelier adds a touch of sophistication to any space. The bold metal frame and contemporary design elevate the overall aesthetic, making it perfect for bringing a modern, commercial style to your home or office.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Metal |
| Wire Length | Adjustable , 118.1" Maximum (Support customization) |
| Style? | Modern |
| Light Source | E12(Included) |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Irradiation Area | 5©O-10©O |
| Specific Uses |
Decoration |
| Warranty | 3?Years, 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Modern Rectangle Metal Light Chandelier in Chrome Finish
Modern Rectangle Metal Light Chandelier in Chrome Finish
Expertly crafted with a sleek chrome finish, the Modern Rectangle Metal Light Chandelier adds a touch of sophistication to any space. The bold metal frame and contemporary design elevate the overall aesthetic, making it perfect for bringing a modern, commercial style to your home or office.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Metal |
| Wire Length | Adjustable , 118.1" Maximum (Support customization) |
| Style? | Modern |
| Light Source | E12(Included) |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Irradiation Area | 5©O-10©O |
| Specific Uses |
Decoration |
| Warranty | 3?Years, 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Original: $1,504.99
-70%$1,504.99
$451.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Expertly crafted with a sleek chrome finish, the Modern Rectangle Metal Light Chandelier adds a touch of sophistication to any space. The bold metal frame and contemporary design elevate the overall aesthetic, making it perfect for bringing a modern, commercial style to your home or office.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Metal |
| Wire Length | Adjustable , 118.1" Maximum (Support customization) |
| Style? | Modern |
| Light Source | E12(Included) |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Irradiation Area | 5©O-10©O |
| Specific Uses |
Decoration |
| Warranty | 3?Years, 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
















