Modo Pendant - 5 Globes
Dimension:
- Dimensions: L 18in/46cm x W 18in/46cm x H 14in/36cm
- Materials: Aluminum. glass
- Suspension: 1/2-inch aluminum stem in matching metal finish. 35-inch length included with lamp. 72-inch length available for additional cost. Stem length can be adjusted on site.
- Canopy: 5-inch round in matching metal finish
- Notes: If different sizes. finishes. or extra Rod length are needed. please contact us.
Specification:
| Voltage | 110V-220V (Available) |
| Material | Aluminum. glass |
| Dimension | 18''L X 18''W X 14''H |
| Number of Lights | 5 |
| Light Source | E26 module(Included) |
| Light source color | Warm white 3000K / Daylight 4000K(Default) |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns








Modo Pendant - 5 Globes
Modo Pendant - 5 Globes
Dimension:
- Dimensions: L 18in/46cm x W 18in/46cm x H 14in/36cm
- Materials: Aluminum. glass
- Suspension: 1/2-inch aluminum stem in matching metal finish. 35-inch length included with lamp. 72-inch length available for additional cost. Stem length can be adjusted on site.
- Canopy: 5-inch round in matching metal finish
- Notes: If different sizes. finishes. or extra Rod length are needed. please contact us.
Specification:
| Voltage | 110V-220V (Available) |
| Material | Aluminum. glass |
| Dimension | 18''L X 18''W X 14''H |
| Number of Lights | 5 |
| Light Source | E26 module(Included) |
| Light source color | Warm white 3000K / Daylight 4000K(Default) |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Original: $1,629.00
-70%$1,629.00
$488.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Dimension:
- Dimensions: L 18in/46cm x W 18in/46cm x H 14in/36cm
- Materials: Aluminum. glass
- Suspension: 1/2-inch aluminum stem in matching metal finish. 35-inch length included with lamp. 72-inch length available for additional cost. Stem length can be adjusted on site.
- Canopy: 5-inch round in matching metal finish
- Notes: If different sizes. finishes. or extra Rod length are needed. please contact us.
Specification:
| Voltage | 110V-220V (Available) |
| Material | Aluminum. glass |
| Dimension | 18''L X 18''W X 14''H |
| Number of Lights | 5 |
| Light Source | E26 module(Included) |
| Light source color | Warm white 3000K / Daylight 4000K(Default) |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
















