Multi-Tier Modern Light Luxury Crystal Rods Pendant Chandelier for Living Room/Bedroom/Foyer/Entrys
This luxurious chandelier is composed of multiple layers of crystal rods arranged in a regular circular pattern, demonstrating an appreciation for order. High-quality crystals are used as the main material, reflecting the crystal clear light and creating a dazzling and whimsical effect. The regular circles are full of modernity. Definitely a visual focal point as a modern home decoration. Perfect for living rooms, bedrooms, hallways, entryways, etc.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Glass, Iron |
| Chain Length: | Chain Adjustable 78.7" Maximum |
| Light Source: | E14 LED |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 8㎡-15㎡ |
| Hanging Method | Chain 78.7" |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns













Multi-Tier Modern Light Luxury Crystal Rods Pendant Chandelier for Living Room/Bedroom/Foyer/Entrys
Multi-Tier Modern Light Luxury Crystal Rods Pendant Chandelier for Living Room/Bedroom/Foyer/Entrys
This luxurious chandelier is composed of multiple layers of crystal rods arranged in a regular circular pattern, demonstrating an appreciation for order. High-quality crystals are used as the main material, reflecting the crystal clear light and creating a dazzling and whimsical effect. The regular circles are full of modernity. Definitely a visual focal point as a modern home decoration. Perfect for living rooms, bedrooms, hallways, entryways, etc.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Glass, Iron |
| Chain Length: | Chain Adjustable 78.7" Maximum |
| Light Source: | E14 LED |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 8㎡-15㎡ |
| Hanging Method | Chain 78.7" |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
Original: $1,711.00
-70%$1,711.00
$513.30Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This luxurious chandelier is composed of multiple layers of crystal rods arranged in a regular circular pattern, demonstrating an appreciation for order. High-quality crystals are used as the main material, reflecting the crystal clear light and creating a dazzling and whimsical effect. The regular circles are full of modernity. Definitely a visual focal point as a modern home decoration. Perfect for living rooms, bedrooms, hallways, entryways, etc.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Glass, Iron |
| Chain Length: | Chain Adjustable 78.7" Maximum |
| Light Source: | E14 LED |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 8㎡-15㎡ |
| Hanging Method | Chain 78.7" |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
















