Nordic Light Luxury Chrome/Gold 0-shaped Chandelier for Living/Dining Room
Nordic art chandelier is one of the choices to enhance the temperament of home decoration, this lamp is always popular for its simple shape and beautiful color scheme. Made of durable stainless steel, not easy to wear and easy to clean, dazzling luxury gold and understated chrome, two colors to choose from, this chandelier for home decoration or store decoration will surely blossom into a dazzling glory!
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Stainless Steel, Acrylic |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Nordic |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living/Dining Room/Bedroom |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length | Adjustable 118.1" |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










Nordic Light Luxury Chrome/Gold 0-shaped Chandelier for Living/Dining Room
Nordic Light Luxury Chrome/Gold 0-shaped Chandelier for Living/Dining Room
Nordic art chandelier is one of the choices to enhance the temperament of home decoration, this lamp is always popular for its simple shape and beautiful color scheme. Made of durable stainless steel, not easy to wear and easy to clean, dazzling luxury gold and understated chrome, two colors to choose from, this chandelier for home decoration or store decoration will surely blossom into a dazzling glory!
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Stainless Steel, Acrylic |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Nordic |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living/Dining Room/Bedroom |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length | Adjustable 118.1" |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
Original: $1,399.00
-70%$1,399.00
$419.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Nordic art chandelier is one of the choices to enhance the temperament of home decoration, this lamp is always popular for its simple shape and beautiful color scheme. Made of durable stainless steel, not easy to wear and easy to clean, dazzling luxury gold and understated chrome, two colors to choose from, this chandelier for home decoration or store decoration will surely blossom into a dazzling glory!
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Stainless Steel, Acrylic |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Nordic |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living/Dining Room/Bedroom |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length | Adjustable 118.1" |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
















