Oversize Modern Light Luxury Multi-tier Round Crystal Chandelier for Foyer/Living Room/Staircase
The new crystal chandelier is made of high quality K9 crystals with stainless steel edges, the regular unfixed crystal pieces are neatly arranged, and the multi-layer irregular circle size makes this lamp unique. Crisp and elegant crystal collision sound is the unique feature of this chandelier, elegant and not dull. This lamp is decorated in villas, high floor living rooms, foyers and staircases to create an unparalleled aesthetic.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal,Stailess steel |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Luxury |
| Light Source | E14 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 10©O-40©O |
| Fixture Shape | Honeycomb |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Entryway |
| Hanging Method | Chain 78.7" |
| Chain Length? | Adjustable |
| Warranty | 3?Years,?90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Oversize Modern Light Luxury Multi-tier Round Crystal Chandelier for Foyer/Living Room/Staircase
Oversize Modern Light Luxury Multi-tier Round Crystal Chandelier for Foyer/Living Room/Staircase
The new crystal chandelier is made of high quality K9 crystals with stainless steel edges, the regular unfixed crystal pieces are neatly arranged, and the multi-layer irregular circle size makes this lamp unique. Crisp and elegant crystal collision sound is the unique feature of this chandelier, elegant and not dull. This lamp is decorated in villas, high floor living rooms, foyers and staircases to create an unparalleled aesthetic.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal,Stailess steel |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Luxury |
| Light Source | E14 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 10©O-40©O |
| Fixture Shape | Honeycomb |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Entryway |
| Hanging Method | Chain 78.7" |
| Chain Length? | Adjustable |
| Warranty | 3?Years,?90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The new crystal chandelier is made of high quality K9 crystals with stainless steel edges, the regular unfixed crystal pieces are neatly arranged, and the multi-layer irregular circle size makes this lamp unique. Crisp and elegant crystal collision sound is the unique feature of this chandelier, elegant and not dull. This lamp is decorated in villas, high floor living rooms, foyers and staircases to create an unparalleled aesthetic.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal,Stailess steel |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Luxury |
| Light Source | E14 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 10©O-40©O |
| Fixture Shape | Honeycomb |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Entryway |
| Hanging Method | Chain 78.7" |
| Chain Length? | Adjustable |
| Warranty | 3?Years,?90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
















