Oversized European Multi-layers Golden Luxury Crystal Chandelier Villa,Duplex-building Foyer Light Fixture
This golden luxury crystal chandelier is made of high quality crystals and the metal part is made into a wave shape, elegant with luxury, this chandelier can be decorated in villas, duplexes, loft in the foyer, stairs, living room. Whether in a villa, duplex, loft, foyer, staircase, living room or in a cafe, restaurant or hotel lobby, it creates a high class luxury atmosphere. Enhances the taste of decoration.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9 Crystal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Luxury |
| Light Source | E12 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Bulb Wattage | 5W |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 20©O-40©O |
| Fixture Shape | Unique |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Big Hallway/ Hotel Lobby |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length? | Adjustable 78.7"Maximum (Support customization) |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Oversized European Multi-layers Golden Luxury Crystal Chandelier Villa,Duplex-building Foyer Light Fixture
Oversized European Multi-layers Golden Luxury Crystal Chandelier Villa,Duplex-building Foyer Light Fixture
This golden luxury crystal chandelier is made of high quality crystals and the metal part is made into a wave shape, elegant with luxury, this chandelier can be decorated in villas, duplexes, loft in the foyer, stairs, living room. Whether in a villa, duplex, loft, foyer, staircase, living room or in a cafe, restaurant or hotel lobby, it creates a high class luxury atmosphere. Enhances the taste of decoration.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9 Crystal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Luxury |
| Light Source | E12 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Bulb Wattage | 5W |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 20©O-40©O |
| Fixture Shape | Unique |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Big Hallway/ Hotel Lobby |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length? | Adjustable 78.7"Maximum (Support customization) |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Original: $2,285.99
-70%$2,285.99
$685.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This golden luxury crystal chandelier is made of high quality crystals and the metal part is made into a wave shape, elegant with luxury, this chandelier can be decorated in villas, duplexes, loft in the foyer, stairs, living room. Whether in a villa, duplex, loft, foyer, staircase, living room or in a cafe, restaurant or hotel lobby, it creates a high class luxury atmosphere. Enhances the taste of decoration.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9 Crystal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Luxury |
| Light Source | E12 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Bulb Wattage | 5W |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 20©O-40©O |
| Fixture Shape | Unique |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Big Hallway/ Hotel Lobby |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length? | Adjustable 78.7"Maximum (Support customization) |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
















