Rectangle Flush Mounted Living Room Chandelier Crystal Ceiling Light Fixture For Long Dining Table
The whole light body is made of high-quality K9 crystal and metal. It is designed into a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals, metal |
| Light Source: | LED Bulbs, E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 15㎡-35㎡ |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns







Rectangle Flush Mounted Living Room Chandelier Crystal Ceiling Light Fixture For Long Dining Table
Rectangle Flush Mounted Living Room Chandelier Crystal Ceiling Light Fixture For Long Dining Table
The whole light body is made of high-quality K9 crystal and metal. It is designed into a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals, metal |
| Light Source: | LED Bulbs, E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 15㎡-35㎡ |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
Original: $1,998.00
-70%$1,998.00
$599.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The whole light body is made of high-quality K9 crystal and metal. It is designed into a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals, metal |
| Light Source: | LED Bulbs, E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 15㎡-35㎡ |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
















