Round Ring Crystal Chandelier Luxury Modern Ceiling Fixtures Light For Living And Dining Room
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals, Stainless Steels |
| Chain Length: | Chain Adjustable 118.1" Maximum (Support customization) |
| Light Source: | E14 LED Bulb , Daylight |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 15㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Round and rectangle |
| Number Of Lights | 10 |
| Maximum Compatible Wattage | 40W |
| Product Weight | 12.5 kg |
| Hanging Method | Stainless Steel Wire, Adjustable |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


















Round Ring Crystal Chandelier Luxury Modern Ceiling Fixtures Light For Living And Dining Room
Round Ring Crystal Chandelier Luxury Modern Ceiling Fixtures Light For Living And Dining Room
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals, Stainless Steels |
| Chain Length: | Chain Adjustable 118.1" Maximum (Support customization) |
| Light Source: | E14 LED Bulb , Daylight |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 15㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Round and rectangle |
| Number Of Lights | 10 |
| Maximum Compatible Wattage | 40W |
| Product Weight | 12.5 kg |
| Hanging Method | Stainless Steel Wire, Adjustable |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
Original: $1,399.00
-70%$1,399.00
$419.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals, Stainless Steels |
| Chain Length: | Chain Adjustable 118.1" Maximum (Support customization) |
| Light Source: | E14 LED Bulb , Daylight |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 15㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Round and rectangle |
| Number Of Lights | 10 |
| Maximum Compatible Wattage | 40W |
| Product Weight | 12.5 kg |
| Hanging Method | Stainless Steel Wire, Adjustable |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
















