Stunning Modern Rectangle Ceiling Light Crystal Chandelier For Dining Table/Coffee Table/Living Room/Bedroom
The sparkling?crystal chandelier is made of high quality crystal and stainless steel, the layered appearance design makes this chandelier no longer monotonous, the translucent crystal strips are neatly arranged on the surface of the lamp body, forming a light luxury and elegant crystal chandelier. This light?is very suitable for decorating in coffee table, dining tables, bars, restaurants...?It reflects light into every corner of the room, which is impressive and fabulous.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal,Stainless Steel |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes? |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 10©O-30©O |
| Fixture Shape | Round |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living/Dining Room |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3?Years,?90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Stunning Modern Rectangle Ceiling Light Crystal Chandelier For Dining Table/Coffee Table/Living Room/Bedroom
Stunning Modern Rectangle Ceiling Light Crystal Chandelier For Dining Table/Coffee Table/Living Room/Bedroom
The sparkling?crystal chandelier is made of high quality crystal and stainless steel, the layered appearance design makes this chandelier no longer monotonous, the translucent crystal strips are neatly arranged on the surface of the lamp body, forming a light luxury and elegant crystal chandelier. This light?is very suitable for decorating in coffee table, dining tables, bars, restaurants...?It reflects light into every corner of the room, which is impressive and fabulous.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal,Stainless Steel |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes? |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 10©O-30©O |
| Fixture Shape | Round |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living/Dining Room |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3?Years,?90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Original: $2,125.99
-70%$2,125.99
$637.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The sparkling?crystal chandelier is made of high quality crystal and stainless steel, the layered appearance design makes this chandelier no longer monotonous, the translucent crystal strips are neatly arranged on the surface of the lamp body, forming a light luxury and elegant crystal chandelier. This light?is very suitable for decorating in coffee table, dining tables, bars, restaurants...?It reflects light into every corner of the room, which is impressive and fabulous.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal,Stainless Steel |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes? |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 10©O-30©O |
| Fixture Shape | Round |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living/Dining Room |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3?Years,?90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
















