Stylish Colored Glaze Flower Crystal Chandelier Brass Tree Branch Ceiling Light For Living Room Hotel Hall
The whole light body is made of high-quality colored glaze and brass. It is designed in a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Product Details:
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Colored glaze, brass |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Artistical |
| Light Source | G9 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | No |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 10㎡-35㎡ |
| Fixture Shape | Tree branch |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Big Hallway/ Hotel Lobby |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length | Adjustable, 78.7" Maximum |
| Warranty |
3 Years 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns












Stylish Colored Glaze Flower Crystal Chandelier Brass Tree Branch Ceiling Light For Living Room Hotel Hall
Stylish Colored Glaze Flower Crystal Chandelier Brass Tree Branch Ceiling Light For Living Room Hotel Hall
The whole light body is made of high-quality colored glaze and brass. It is designed in a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Product Details:
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Colored glaze, brass |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Artistical |
| Light Source | G9 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | No |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 10㎡-35㎡ |
| Fixture Shape | Tree branch |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Big Hallway/ Hotel Lobby |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length | Adjustable, 78.7" Maximum |
| Warranty |
3 Years 90 days no reason to return |
Original: $2,688.00
-70%$2,688.00
$806.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The whole light body is made of high-quality colored glaze and brass. It is designed in a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Product Details:
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Colored glaze, brass |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Artistical |
| Light Source | G9 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | No |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 10㎡-35㎡ |
| Fixture Shape | Tree branch |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Big Hallway/ Hotel Lobby |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length | Adjustable, 78.7" Maximum |
| Warranty |
3 Years 90 days no reason to return |
















