Tassel Rectangle Crystal Chandelier For Dining Room Island Kitchen
This luxury gorgeous retangle chandelier is designed with superior tassel crystals . It is designed into a luxury modern style. It is far more stunning than the picture.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals |
| Wire Length: | 118.1" Maximum |
| Light Source: | E14 LED Bulb |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 15㎡-30㎡ |
| Fixture Shape: | Rectangle |
| Style: | Modern |
| Maximum Compatible Wattage: | 40W |
| Product Weight: | 15 kg |
| Hanging Method: | Stainless Steel Wire |
| Warranty: | 3 years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






Tassel Rectangle Crystal Chandelier For Dining Room Island Kitchen
Tassel Rectangle Crystal Chandelier For Dining Room Island Kitchen
This luxury gorgeous retangle chandelier is designed with superior tassel crystals . It is designed into a luxury modern style. It is far more stunning than the picture.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals |
| Wire Length: | 118.1" Maximum |
| Light Source: | E14 LED Bulb |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 15㎡-30㎡ |
| Fixture Shape: | Rectangle |
| Style: | Modern |
| Maximum Compatible Wattage: | 40W |
| Product Weight: | 15 kg |
| Hanging Method: | Stainless Steel Wire |
| Warranty: | 3 years, 90 days no reason to return |
Original: $1,259.00
-70%$1,259.00
$377.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This luxury gorgeous retangle chandelier is designed with superior tassel crystals . It is designed into a luxury modern style. It is far more stunning than the picture.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals |
| Wire Length: | 118.1" Maximum |
| Light Source: | E14 LED Bulb |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 15㎡-30㎡ |
| Fixture Shape: | Rectangle |
| Style: | Modern |
| Maximum Compatible Wattage: | 40W |
| Product Weight: | 15 kg |
| Hanging Method: | Stainless Steel Wire |
| Warranty: | 3 years, 90 days no reason to return |
















